جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

پایگاه خبری ایونا

پایگاه خبری ایونا

لازمه مدیریت تخصصی و قاطع برای تثبیت قیمت مرغ

صنعت مرغ یکی از بزرگ‌ترین صنایع در ایران است که گردش مالی آن بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد در سال بوده و با فعالیت ۲۰ هزار واحد صنفی در کشور یک اشتغال…….

«بسته بندی» بهترین راه ورود محصولات به بازارهای جهانی

بسته بندی یکی از مؤلفه های مهم برای صادرات محصول محسوب می شود. سرمایه گذاری هر چه بیشتر در صنعت بسته بندی و بهبود بسته بندی کالاها مطابق با آخرین دستاوردهای…….

ایرانی لایق بهترین هاست

خوشبختانه در سالهای اخیر از رشد خوبی در این زمینه برخوردار بوده ایم. با افزایش سطح دانش و فناوری و حضور در نمایشگاه های بین المللی و درک درست از فناوریهای روز دنیا بی تردید قدم های موثرتری برداشته خواهد شد…….

بررسی چالش های سرمایه گذاری در ایران

متاسفانه کشور ما همواره از سیاست های اقتصادی سلیقه ای و غیر کارشناسانه و عدم وجود مدیران استراتژیک و برنامه ریزی اقتصادی صحیح و کارآمد متحمل آسیب شده…….

ضربه های ارز ترجیحی به اقتصاد کشور

فروپاشی اقتصاد بر اثر اتخاذ سیاست‌های غلط ارزی، پولی، مالی و ارزیابی های نادرست از نتایج این سیاست‌ها و اعمال تحریمهای حداکثری بعد از خروج آمریکا از برجام…….

از بانوان سرزمینم می‌خواهم که به خودباوری برسند/ بانوان ما مدیران دقیق‌تر و منصف‌تری هستند

به گزارش گروه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، دکتر مهدی کریمی تفرشی، رئیس مجتمع صنایع غذایی گلها در دومین همایش بانوان کارآفرین صنعت غذا و گردشگری اظهار داشت:…….

قاچاق فیلم این بار معضل هنر هفتم

گسترش تکنولوژی علیرغم مزایا و بهره های فراوانی که برای جهان داشته معضلاتی را نیز در حوزه های مختلف با خود به ارمغان آورده است…….

فرصت های پیش روی اقتصاد کشور

کشور ما پتانسیل های بسیار بالایی دارد که اگر به درستی مورد بهره برداری قرار گیرد و از تمامی توان و دانش فنی و گنجینه های عظیم ملی در مسیر خودکفایی استفاده شود …….

راهکاری برای مواجهه با ریسک های جدی بازار کار و سرمایه

راه اندازی و شروع یک کسب و کار، یکی از چالش هایی است که پیش روی افراد جامعه امروز به خصوص قشر جوان قرار دارد…….

مهمترین راهکار کنترل تثبیت قیمت کالا در بازار

موضوع قاچاق و خروج کالاهای اساسی از کشور علاوه بر بحث خشکسالی و بحران جنگ مزید بر علت شده و منجر به افزایش قیمت کالاهای اساسی ……

تبعات جنگ اوکراین و روسیه بر امنیت غذایی جهان

اوکراین و روسیه از بزرگ‌ترین صادرکنندگان غلات دنیا، بویژه گندم هستند. جنگی که روسیه علیه اوکراین آغاز کرده، امنیت غذایی جهان را به خطر می‌اندازد…….

برای تامین امنیت غذایی چه باید کرد؟

مراسم رونمایی از کتاب «قلبم می‌نویسد» اثر مهدی کریمی تفرشی

دشواری های کارآفرینی در ایران

کارآفرینی و ورود به فضای کسب و کار و تولید بویژه در شرایط بحران اقتصادی، رکود و تحریم، ویژگی های شخصیتی منحصربفرد

نگاهی منصفانه به پیشرفت صنعت و فناوری بعد از انقلاب/ در این ۴۳ سال چه کردیم؟

ارز ۴۲۰۰ تومانی ایجاد رانت گسترده و ضربه به تولید داخل را به دنبال داشت

مشارکت در طرح احیای جاده ابریشم گامی مهم در جهت تحقق اهداف اقتصادی اکو

رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان محصولات غذایی کشور:

ارز ۴۲۰۰ تومانی ایجاد رانت گسترده و ضربه به تولید داخل را به دنبال داشت.

رئیس کارگروه کسب و کارهای جاده ابریشم سازمان ملل تاکید کرد:

تبدیل ایران به قطب اقتصادی منطقه از طریق احیای جاده ابریشم.

گفتگوی اختصاصی مدیرمسئول ایونا با دکتر مهدی غضنفری

در یکی از تجربیات مهم در خلال کار اجرایی به این نتیجه رسیدم که اگر بتوانیم قبل از ورود حکمرانان به کار اجرایی افراد را بیشتر آماده کنیم و به ارتقاء مهارت های حکمرانی آنان بپردازیم، بدون شک به داشتن بهره وری بیشتر و اخذ تصمیمات بهتر کمک شایانی خواهد شد……….

تهران- ایرنا- رییس کارگروه کسب‌وکارهای جاده ابریشم سازمان ملل (یونسکو) گفت: استفاده درست و حساب شده از فرصت بی‌نظیر حضور در پیمان شانگهای و گسترش مناسبات تجاری با قدرت‌های منطقه منجر به افزایش قدرت مانور اقتصادی ایران در جهان خواهد شد

فاطمی‌امین با درد تولیدکنندگان بخش خصوصی آشناست

مهدی کریمی‌تفرشی امروز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درخصوص معرفی سید رضا فاطمی‌امین از سوی آیت‌الله رییسی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، افزود: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، سال‌های متمادی عضویت هیات نمایندگان اتاق ایران را داشته و به‌طور کامل با دیدگاه‌ها و دغدغه‌های فعالان اقتصادی آشنایی دارد،………….

راهکارهای پیشنهادی برای کنترل تورم

کنترل تورم و حمایت از معیشت مردم بدون تصویب و اجرایی شدن بخش‌هایی از اصلاح ساختار بودجه امکان‌پذیر نیست. بررسی‌های مرکز پژوهش های مجلس نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر با وجود اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالاهای اساسی، شاهد افزایش چشمگیر قیمت و در نتیجه، کاهش قابل توجه مصرف این کالاها در داخل کشور بوده‌ایم