جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.


مجتمع صنایع غذایی گلها با هدف کمک به ارتقاء سطح سلامت جامعه، تامین نیازهای تغذیه ای و ترکیبات مغذی موردنیاز اقشار مختلف جامعه، کمک به بهبود و رفع مشکلات و کمبودهای تغذیه ای و فقر غذایی در طبقات مختلف جامعه از کودکان تا بزرگسالان و افراد مسن و افراد با بیماریها و اختلالات خاص تغذیه ای و گوارشی تلاش برای تولید محصولات سلامت محور و غنی از لحاظ ترکیبات مغذی، محصولات کاملا خالص و بدون مواد افزودنی و محصولات تولید شده از مواد اولیه درجه یک و با کیفیت بالا منطبق بر استانداردهای جهانی و FDA را در اولویت برنامه ها و اهداف خود قرار داده و در جهت دستیابی به هدف حق سلامت عمومی جامعه مجدانه می کوشد.
ارتقائ مداوم کیفیت محصولات غذایی مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی و توسعه و بروز کردن محصولات غذایی بر اساس آخرین فناوریها و دانش روز دنیا و احترام به نیازها، سلایق و خواست مشتریان در تولید، طراحی و ارائه محصولات موردنیاز جامعه باخط مشی اساسی تولید غذای سالم و تامین سبد غذایی سالم برای خانواده ها و در اولویت قرار دادن کیفیت بجای سوددهی یکی از اهداف مهم و اساسی این مجتمع می باشد.
 ضمن اینکه کمک به افراد نیازمند، طبقه کم درآمد و فقیر و افراد و طبقاتی از اجتماع که امکان دسترسی به غذای سالم و کافی برایشان فراهم نیست، کودکان با فقر غذایی و تغذیه ای و نیز تامین نیازهای سبد غذایی افراد کم درآمد و فقیر و رفع کمبودهای تغذیه ای کودکان نیازمند و افرادی که با مشکلات تغذیه ای دست و پنجه نرم می کنند یکی از اهداف اصلی و خط مشی کلیدی مجتمع صنایع غذایی گلها می باشد.
 کودکان، سالمندان، افراد با بیماریهای خاص، افرادی که با فقر تغذیه ای مواجهند و طبقه ضعیف و کم درآمد جامعه از جمله گروههای هدفی هستند که مجتمع صنایع غذایی گلها در رفع مشکلات، کمبودها و تامین نیازهای آنها می کوشد.
 احترام به ارتقاء سطح سلامت جامعه از اهداف اساسی و مشخص این مجموعه می باشد.
 مجتمع صنایع غذایی گلها با بهره مندی از دانش و توان فنی نیروهای تحصیلکرده و با تجربه و کارشناسان و متخصصان مجرب و با بهره مندی از دانش و تکنولوژی و فناوریهای روز دنیا و نیز با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات به روز مطابق با استانداردهای جهانی محصولات با کیفیت بالا و منطبق بر استانداردهای روز دنیا و محصولاتی بر پایه دانش و تکنولوژی، سلامت محور و با در نظرگرفتن نیازهای تغذیه ای جامعه تولید و عرضه می نماید.
تیم کنترل کیفیت مجرب و تحصیلکرده گلها ضمن بهره مندی از دانش و فناوری های روز دنیا، با تامین مواد اولیه کاملا خالص و با کیفیت درجه یک و منطبق بر الزامات استاندارد پس از انجام تست ها و آزمایشات دقیق اولیه و تاییدات نهایی از لحاظ کیفیت و بارمیکروبی و ویژگیهای ارگانولپتیک از ورور مواد اولیه بی کیفیت و ناخالص به چرخه تولید جلوگیری می نمایند.
 مسئولین فنی، مدیر تولید و سرپرستان و کارشناسان تولید تمامی مراحل تولید را به دقت پایش و کنترل می نمایند تا محصولی کاملا سالم و با کیفیت تولید شود. بسته بندی محصولات از ترکیبات بسته بندی درجه یک و بر اساس اصول استاندارد و با بهره گیری از فناوریهای روز دنیا انجام می شود.
 تیم تحقیق و توسعه صنایع غذایی گلها نیز که متشکل از نیروهای با تحصیلات عالی و تجربه و دانش و فنی بالا می باشد با بروز کردن دانش و اطلاعات تخصصی و فنی و انطباق با آخرین استانداردهای و فناوریهای روز دنیا به طور مستمر ایده های نو و تکنولوژی های نوین را طرح ریزی و ارائه می نماید.
 صنایع غذایی گلها اولین دارنده استاندارد نمک طعام در ایران می باشد. این مجموعه با تولید نمک کریستاله یددار که از بهترین معادن سنگ نمک ایران تهیه شده و در مجهزترین پالایشگاهها تصفیه شده و سپس یدیزه می شود در راستای تامین ید موردنیاز افراد جامعه نقش مهمی ایفا کرده چرا که از اولین و قدیمی ترین تولیدکننده های نمک به این شکل در کشور بوده است. صنایع غذایی گلها با تولید نمک تصفیه شده یددار در عین حال که در راستای تامین ید موردنیاز بدن و مقابله با بیماریهای ناشی از کمبود ید مانند گواتر گام برداشته ولی با هدف احترام به سلامت عمومی جامعه و مضرات مصرف بالای نمک، بر روی قوطی های نمک خود تاکید کرده که جهت حفظ سلامت خود نمک کم مصرف کنید.
 مجتمع صنایع غذایی گلها اولین دارنده پروانه بسته بندی و استاندارد آرد سفید در ایران و مبتکر تولید سویای ریزدانه استاندارد در کشور می باشد.
 همچنین این مجتمع اولین مبتکر طرح ضدعفونی و میکروب زدایی ادویه جات و چاشنی ها توسط اشعه گاما در سازمان انرژی اتمی است.
محصول پس از تولید برای استریلیزاسیون به سازمان انرژی اتمی ارسال و با اشعه گاما پرتودهی و میکروب زدایی می شود وپس از تایید نهایی واحد کنترل کیفیت به بازار عرضه می گردد.
 بدلیل اینکه گروه زیادی از افراد جامعه از بیماری سلیاک ( نوعی اختلال خود ایمنی که دستگاه گوارش قابلیت جذب و هضم گلوتن را ندارد) رنج می برند مجتمع صنایع غذایی گلها انواع آردهای فاقدگلوتن مانند آرد نشاسته، آرد ذرت، آرد سویا و آرد برنج را تولید و عرضه کرده است که میتوانند جایگزین مناسبی برای آرد گندم در تولید نان های مناسب این بیماران باشند.
 صنایع غذایی گلها با تولید پودر جوانه گندم  که یکی از بهترین منابع پروتئین و سرشار از ویتامین E و ویتامین های گروه B ، منبع ارزشمند انرژی ، فیبر ، پروتئین و کربوهیدرات ، منبع خوب فولات ، فسفر ، تیامین ، نیاسین ، روی ، منیزیم و حاوی مقادیر بالای آهن و پتاسیم ، کلسیم و سلنیم، اسید های چرب امگا ۳ و ویتامین A است  در راستای تقویت سیستم ایمنی، سلامت سیستم قلبی و عروقی، کاهش کلسترول، مقابله با سرطان، مقابله با پیری، سلامت پوست و مو، مناسب برای زنان باردار و مادران شیرده ، تقویت استخوانها و دندانها، تولید انرژی، مقابله با چاقی مزمن ، سلامت چشم، ریه و گلو، تعادل سیستم عصبی، درمان یبوست، کاهش فشارخون، کمک به هضم غذا، سلامت و افزایش حجم عضلات گام برداشته است.
 صنایع غذایی گلها از گنجینه های عظیم نهفته در منابع گیاهی به نحو مناسبی بهره جسته است. بسیاری از این منابع گیاهی خواص دارویی شگفت انگیزی دارند و از دوران باستان در درمان بسیاری از دردها و بیماریها استفاده می شده اند. از جمله این ترکیبات با ارزش گیاهی که گلها تولید و عرضه می کند انواع ادویه جات گیاهی با بالاترین درجه خلوص و عطر و رنگ و طعم طبیعی مانند زردچوبه، دارچین، آویشن، زنجبیل، هل، پودر سیر و پودر پیاز، فلفل سیاه و سفید و قرمز و رنج وسیعی از ادویه جات و چاشنی های طبیعی گیاهی است که با داشتن گنجینه ای از ترکیبات مغذی علاوه بر ایجاد عطر و طعم مناسب در غذاها داروهای گیاهی فوق العاده و جایگزینی مناسب برای داروها و ترکیبات شیمیایی هستند.
ضمن اینکه با وجود تقلبات بسیار زیادی که در صنعت غذا و افزودنی ها رایج است صنایع غذایی گلها با بهره گیری از مواد گیاهی صد در صد خالص و عرضه گرانول بسیاری از ادویه ها مانند فلفل، زیره، سیر و … در گریندرها (بطری های درب آسیابی) در ایجاد اطمینان خاطر به مصرف کننده از لحاظ خلوص و عطر و رنگ و طعم طبیعی و عدم استفاده از موادافزودنی تلاش کرده است.
 صنایع غذایی گلها بدلیل رعایت الزامات و اصول استاندارد و حفظ درجه بالای کیفیت در محصولات چندین سال متوالی به عنوان واحد نمونه استاندارد انتخاب شد.
ضمن اینکه محبوبیت و رضایت طیف بالایی از مصرف کنندگان باعث شد تا به عنوان برند محبوب به انتخاب مصرف کنندگان در سالهای متوالی برگزیده شود.
 صنایع غذایی گلها در دریافت ایزوها و گواهینامه های بین المللی سیستم های مدیریت کیفیت و انواع استانداردها و گواهینامه های ملی و بین المللی در کشور همیشه پیشتاز و پیش قدم بوده و تقریبا تمامی ایزوها و گواهینامه های مرتبط و مورد نیاز را دریافت کرده و کمتر مجموعه ای است که این تعداد بالا از گواهینامه ها و استانداردهای ملی و بین المللی را در کشور کسب کرده باشد.
 دارا بودن بالاترین تنوع محصول نیز از ویژگی های منحصر بفرد این برند است که نشان از سال ها تلاش، تحقیق و توسعه در مسیر تامین سبد غذایی موردنیاز جامعه و احترام به نیاز و خواست مصرف کنندگان است.
 صنایع غذایی گلها بخش زیادی از تولیدات خود را در هر ماه صرف کمک به خیریه های مختلف و تامین سبد غذایی خانواده های نیازمند، ایتام، بیماران خاص و طبقات ضعیف جامعه میکند.
 خیریه کهریزک با وسعت ۴۲۰ هزار مترمربع زیربنا و نگهداری، درمان و تونبخشی نزدیک به ۲۰۰۰ نفر سالمند، معلول و بیمار مبتلا به ام اس از بزرگترین و منحصربفردترین موسسات خیریه در خاورمیانه و جهان محسوب می شود.
 دکتر مهدی کریمی تفرشی ریاست هیات مدیره و مدیرعامل مجتمع صنایع غذایی گلها ، اولین و تنها دارنده عنوان نیکوکار برگزیده مؤسسه خیریه کهریزک معرفی شده که این عنوان بدلیل کمک های مستمر و ارسال ماهانه محصولات غذایی گلها و تامین بخش مهمی از سبد کالایی موردنیاز این خیریه به ایشان اعطا شده است.
 همچنین عنوان سفیر غذای سالم از طرف کانون هموفیلی ایران که یکی از بزرگترین مراکز هموفیلی است که زیرنظر کنفدراسیون جهانی هموفیلی فعالیت می کند به دکتر کریمی تفرشی اعطا گردیده است. مجتمع صنایع غذایی گلها با اختصاص سرمایه در تهیه یکی از دستگاههای مهم موردنیاز این مرکز نقش مهمی را ایفا کرده ضمن اینکه در تامین سبد غذایی مورد نیاز خانواده های تحت پوشش این مرکز نیز در برهه های مختلف ایفای نقش کرده است.
 همچنین صنایع غذایی گلها از سال ها پیش یک بنیاد خیریه را راه اندازی و اداره می کند که بخش زیادی از محصولات گلها در این بنیاد خیریه صرف کمک به نیازمندان می گردد و نیز در مراسم و مناسبت های مذهبی نیز این بنیاد در ارائه غذا به تعداد زیادی از افراد نیازمند حضوری فعال دارد.
 بنیاد خیریه محک که یکی از مهمترین مراکز خیریه کمک به کودکان مبتلا به سرطان در کشور است از جمله مراکز خیریه ای است که مجتمع صنایع غذایی گلها سال های زیادی است که ارسال کمک های نقدی و کالایی به این مرکز را در راس برنامه های خود دارد. ضمن اینکه با اختصاص چند صندوق جمع آوری کمک در محوطه کارخانه ماهانه کمک های جمع آوری شده را به این بنیاد خیریه ارسال می نماید.
موسسه خیریه مهرآفرین پریا که کودکان مبتلا به سرطان و خانواده های آنها را تحت پوشش دارد و نیز موسسه خیریه فدک نیز که یک مرکز خیریه بزرگ با قدمت بالاست و زنان و دختران بی سرپرست و بیمار را تحت پوشش دارد نیز از جمله مراکز خیریه ای است که مجتمع صنایع غذایی گلها در تامین بخشی از سبد کالایی آنها نقش دارد. دکتر کریمی تفرشی به عنوان عضو هیات امنای این بنیاد خیریه از آنها حمایت می کند.
 همچنین مجتمع صنایع غذایی گلها در تهیه لوازم تحریر برای کودکان نیازمند، ارسال کالا برای زلزله زدگان و ارسال کمک های نقدی و کالایی برای بنیاد بیماریهای خاص و بسیاری از بنیادها و موسسات خیریه حضوری فعال داشته است.
 صنایع غذایی گلها جایزه ملی مسئولیت اجتماعی را از طرف ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران بدلیل خدمات ارزنده در حوزه مسئولیت اجتماعی در سال ۲۰۱۸ دریافت نمود. 

 

صنایع غذایی گلها بخش زیادی از تولیدات خود را در هر ماه صرف کمک به خیریه های مختلف و تامین سبد غذایی خانواده های نیازمند، ایتام، بیماران خاص و طبقات ضعیف جامعه میکند. خیریه کهریزک با وسعت ۴۲۰ هزار مترمربع زیربنا و نگهداری، درمان و تونبخشی نزدیک به ۲۰۰۰ نفر سالمند، معلول و بیمار مبتلا به ام اس از  بزرگترین و منحصربفردترین موسسات خیریه در خاورمیانه و جهان محسوب می شود.
دکتر مهدی کریمی تفرشی ریاست هیات مدیره مجتمع صنایع غذایی گلها ، اولین و تنها دارنده عنوان نیکوکار برگزیده مؤسسه خیریه کهریزک معرفی شده که این عنوان بدلیل کمک های مستمر و ارسال ماهانه محصولات غذایی گلها و تامین بخش مهمی از سبد کالایی موردنیاز این خیریه به ایشان اعطا شده است.  

همچنین عنوان سفیر غذای سالم از طرف کانون هموفیلی ایران که یکی از بزرگترین مراکز هموفیلی است که زیرنظر کنفدراسیون جهانی هموفیلی فعالیت می کند به دکتر کریمی تفرشی اعطا گردیده است. مجتمع صنایع غذایی گلها با اختصاص سرمایه در تهیه یکی از دستگاههای مهم موردنیاز این مرکز نقش مهمی را ایفا کرده ضمن اینکه در تامین سبد غذایی مورد نیاز خانواده های تحت پوشش این مرکز نیز در برهه های مختلف ایفای نقش کرده است.
همچنین دکتر مهدی کریمی تفرشی بدلیل خدمات ارزنده در راستای کمک به مراکز خیریه و مسئولیت اجتماعی عنوان سفیر نیکوکاری را دریافت کرده اند.
دکتر کریمی تفرشی به عنوان سفیر اوتیسم به آموزش کودکان اوتیسم، هزینه درمانگر و تامین نیازهای این کودکان کمک می کند.
 همچنین صنایع غذایی گلها از سال ها پیش یک بنیاد خیریه را راه اندازی و اداره می کند که بخش زیادی از محصولات گلها در این بنیاد خیریه صرف کمک به نیازمندان می گردد و نیز در مراسم و مناسبت های مذهبی نیز این بنیاد در ارائه غذا به تعداد زیادی از افراد نیازمند حضوری فعال دارد.  
بنیاد خیریه محک که یکی از مهمترین مراکز خیریه کمک به کودکان مبتلا به سرطان در کشور است از جمله مراکز خیریه ای است که مجتمع صنایع غذایی گلها سال های زیادی است که ارسال کمک های نقدی و کالایی به این مرکز را در راس برنامه های خود دارد. ضمن اینکه با اختصاص چند صندوق جمع آوری کمک در محوطه کارخانه ماهانه کمک های جمع آوری شده را به این بنیاد خیریه ارسال می نماید. 
موسسه خیریه مهرآفرین پریا که کودکان مبتلا به سرطان و خانواده های آنها را تحت پوشش دارد و نیز موسسه خیریه فدک نیز که یک مرکز خیریه بزرگ با قدمت بالاست و زنان و دختران بی سرپرست و بیمار را تحت پوشش دارد نیز از جمله مراکز خیریه ای است که مجتمع صنایع غذایی گلها در تامین بخشی از سبد کالایی آنها نقش دارد. دکتر کریمی تفرشی به عنوان عضو هیات امنای این بنیاد خیریه از آنها حمایت می کند.
همچنین مجتمع صنایع غذایی گلها در تهیه لوازم تحریر برای کودکان نیازمند، ارسال کالا برای زلزله زدگان و ارسال کمک های نقدی و کالایی برای بنیاد بیماریهای خاص و بسیاری از بنیادها و موسسات خیریه حضوری فعال داشته است.
بنیاد امور بیماریهای خاص ، سازمان بهزیستی کشور ، مرکز خیریه خیراندیشان ، انجمن خیریه بشیر هدایت الهی ، انجمن خیریه خیراندیشان پارسا و موسسه خیریه و نیکو کاری محبان امام رضا (ع)  ، جمعیت امام علی (ع) از جمله مراکز خیریه ای است که صنایع غذایی گلها در طول این سالها به آنها کمک های نقدی و کالایی داشته است.
 همچنین کمک به سیل زدگان بخشی از فعالیت های خیریه این مجتمع بوده است.
 صنایع غذایی گلها جایزه ملی مسئولیت اجتماعی را از طرف ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران بدلیل خدمات ارزنده در حوزه مسئولیت اجتماعی در سال ۲۰۱۸ دریافت نمودند. 

 


انجمن حمایت از حقوق کوکان کار با حمایت و همراهی مجتمع صنایع غذایی گلها به مناسبت روز جهانی منع کار کودک از پژوهشی مهم و تاثیر گذار در باب شناخت، پیشگیری و کنترل پدیده زباله گردی کودکان در تهران رونمایی کرد.
 در این مراسم فیلم کوتاه  یغمای کودکی ساخته شده به کارگردانی دکتر سولماز صدقی و حمایت معنوی آقای دکتر مهدی کریمی تفرشی، کارآفرین برتر جهان اسلام، دارای عنوان سفیر سلامت، صلح و نیکوکاری در کشور و حامی کودکان کار اکران و رونمایی شد.
 این پژوهش گامی مهم در جهت شناخت و کنترل معضل اجتماعی زباله گردی کودکان و آسیب های ناشی از آن است که تا کنون کمتر به آن پرداخته شده و به نگاهی موشکافانه تر از سوی نهادهای ذیربط نیازمند است.